Bakan Tunç Amasra'da konuştu

UEFA'nın verdiği cezanın haksız bir karar olduğunu ifade eden Bakan Tunç, 'Karar çok haksız bir karar, kabul edilebilecek bir karar değil.' Dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın’daki programların ardından Amasra ilçesinde vatandaşların da ziyaretine açılan Türk Deniz Kuvvetlerinin TCG Yıldırım fırkateynini ziyaret etti.

Amasra’da Yavuz sınıfı TCG Yıldırım fırkateynini ziyaretinin ardından Avusturya maçında yaptığı 'Bozkurt' işareti nedeniyle UEFA tarafından Milli futbolcumuz Merih Demiral’a verilen 2 müsabakadan men cezası hakkında konuştu.

Yaptığı yasak bir hareket değil

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Tunç, Milli futbolcumuz Merih Demiral’a verilen cezaya ilişkin açıklamasında,“ Merih'in yaptığı hareket yasak bir hareket değil, bütün Dünyada futbol maçlarında futbolcular sevinçlerini kendi istedikleri şekilde gösteriyorlar. Bu bir siyasi simge değil, bozkurt simgesini göstermesi, seyircilerin ona yönelik sevgisine karşı ona cevap vermesi çok normal, karar çok yanlış. Karar çok haksız bir karar yani kabul edilebilecek bir karar değil. Maalesef UEFA burada çok haksızca bir karar aldı ve çok büyük bir hata yaptı. İnşallah biz Hollanda'yı yenerek bunun cevabını vereceğiz.

Bakan Tunç Amasra'da konuştu

Millilerimizle gurur duyuyoruz

Merih orada oynayamasa bile onun arkadaşları onun özellikle aldığı haksız cezanın cevabını bütün dünyanın, Avrupa'nın gözü önünde vereceklerine inanıyorum. Bu tür hatalı, yanlış kararların da verilmemesi lazım. Yani spor kardeşlik, spor, dostluk, barış… Burada o sevinci yaşayan, Avusturya maçında o sevinci yaşayan Merih'in oyunu hepimizin gönlünde taht kurdu attığı goller. Dolayısıyla böyle bir yanlış bir karar, bu kararı telafi etmenin yolu inşallah Hollanda karşısında galip gelmek. Yarı finale kalmak, iki maçtan sonra da finalde Merih'in gollerini seyretmek. İnşallah o noktaya da gelir. Millilerimizle gurur duyuyoruz, Hollanda karşısında Sayın Cumhurbaşkanımız da maçta olacağını öğrendik. Büyük bir coşkuyla takımımıza dua ediyoruz. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin, başarılı bir futbolla bunun cevabını vereceklerdir.” İfadelerinde bulundu.
 

Bakmadan Geçme