Amasra Belediyesinden açıklama

Görüntülere yansıyan iddialara ilişkin açıklama yapıldı

Amasra Belediyesinden açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bartın’ın Amasra ilçesinde CHP’li belediyeye ait itfaiye garajında bulunan yakıt pompasından sivil araçlara yakıt verildiği iddiası hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturma çerçevesinde Amasra Belediyesince kullanılan garajdaki güvenlik kameraları incelemeye alındı.

Görüntülerde sivil plakalı bir araca yakıt verildiği tespit edildi.

Konuya ilişkin soruşturma sürerken olayla ilgili haberlerin ardından Amasra Belediyesinden açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada, “Bir yayın organında bahsedilen , belediyemiz ve belediye başkanımız hakkında  -sözde mazot yolsuzluğu- ile ilgili ortaya atılan iddialar neticesinde açılan soruşturmaya dair;  soruşturmanın salahiyeti ve şeffaf belediyecilik ilkeleri gereği kamuoyunun bilgilendirilmesi gereği hasıl olmuştur. Konu, belediyemiz sözleşmeli avukatının belediyenin idare mahkemesinde görülmekte olan davası  için Zonguldak’a görevli gitmesi ve kendisine araç tahsis edilememesi nedeniyle, kendi aracıyla gitmek zorunda kaldığından belediye garaj alanında  bulunan depomuzdan  gidiş-dönüşte sarfettiği yakıtın kendisine iadesi ile ilgilidir. İyi niyetli olmayan kişi veya kurumlar tarafından, sahte isim ve adresle ile savcılığa bu konu hakkında ihbarda bulunulmuştur. Konu ile ilgili belediyemiz, savcılık makamınca talep edilen her türlü bilgi ve belgeyi kendileriyle paylaşmıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm şeffaflığıyla belediyemizle ilgili her türlü soru, öneri ve eleştiri cevaplanmaya açıktır. Kurumumuzun ve başkanımızın görüşüne başvurulmadan belediye başkanımızın üyesi olduğu  partinin de adı da geçirilerek yapılan paylaşımlar bir algı operasyonunun parçasıdır. Belediyemizce emniyet ve savcılık makamı ile  paylaşılan verilerin basın tarafından fotoğraf ve video görüntüleriyle sunulması kamuoyunda tartışmalara neden olmaktadır. Belediyemiz bu konunun siyasetçe kullanıldığı iddiasıyla çokça soruya ve görüşe muhatap olmaktadır. Ülkemizde birçok yolsuzluk iddiasının ciddi delillerle kamuoyu bilgisine sunulmasına rağmen gerekli ve kararlı takibin yapılmadığı iddialarının da yoğun yaşandığı bu süreçte; Belediyemiz, belediye başkanımız ve de üyesi bulunduğu partiyi hedef alan her türlü konuda basın ve kamu ile bilgi paylaşmaya açığız.“ denildi.

Soruşturmanın isimsiz bir ihbar mektubundaki iddiaların değerlendirilmesi ve incelenmesi için açıldığı öğrenilirken söz konusu ihbarda belediyeye ait garajdan olduğu gibi belediyenin anlaşmalı olduğu akaryakıt istasyonundan da sivil şahıslara ait araçlara akaryakıt doldurduğu iddiaları yer almıştı.

Bakmadan Geçme