Akdeniz'den araç sürücülerine uyarı

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, bayram tatilinde şehir dışına çıkacak olan vatandaşlara araç bakımı uyarısında bulundu.

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, bayram tatilinde şehir dışına çıkacak olan vatandaşlara ‘Araçlarınızın bakımını mutlaka yaptırın’ uyarısı geldi. Akdeniz açıklamasında, “
Kurban Bayramına sayılı günler kala bayram tatili nedeniyle uzun yola çıkacak olanların yolda kalmamaları için araç bakımlarını yaptırmaları önem arz etmektedir. Bayram tatiline birkaç gün kala oto tamircilerde yoğunluklar yaşanabileceği için araç sahiplerinin araçlarının bakımlarını şimdiden yaptırmaları gerektiği konusunda hatırlatmak istedim. Kurban Bayramı tatili nedeniyle şehir dışı seyahatlerin oldukça yoğun olacağını aşikardır. Araçınızın bakımı önemli, bu nedenle özellikle araçlarınızın yağı ve suyunu tamamlayıp, aydınlatma sistemini kontrol etmelisiniz. Özellikle lastikleri eskiyen araçlar büyük tehlike ile karşı karşıya, aşınan lastiklerin seyir halinde patlama riski yüksek olacağı için, duble yollar nedeniyle yüksek hızla seyreden araçların da kaza riski artmaktadır. Lastik hava basınçlarının da diş kalınlığı kadar önemli olduğu ve ayrıca doğru lastik, gerektiği kadar hava basıncı yakıt ekonomisi de sağlayacaktır.” dedi.

Yola çıkarken lazım olacak yedek ürünlerinde bulundurulması gerektiğini kaydeden Akdeniz, “Araçlardaki akülerin de önemli olup, yola çıkmadan akülerin ölçümünü yaptıran sürücülerin sürpriz ile karşılaşmamaları için gerekli önlemi almaları araç bakımları için odamıza bağlı oto tamircilerinin (vb) hazır olduğunu arife günü olan 15 Haziran Cumartesi günü de Bartın Merkez Yeni Sanayi Sitesi, Amasra ve Ulus ilçeleri ile Kozcağız Hasankadı ,Kumluca ve Abdipaşa Beldelerindeki Küçük Sanayi Sitelerinde oto tamir esnafımız ve oto yedek parça satıcı (vb) esnaflarımız vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecektir. Vatandaşların sanayi esnafına güvenmesini ve gönül rahatlığı ile kontrollerini yaptırmalarını yola çıkacakların sadece araçlarına bakım yaptırmalarının yeterli olmayacağını ve araçlarda bulunması gereken, çeki halatı, yangın söndürme tüpü, stepne, stepne değiştirme gereçleri, reflektör ve bunun yanında araç kasko, sigorta iletişim bilgilerinin de unutulmaması gerektiğini hatırlatmak istedim. Bu vesile ile Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.” şeklinde konuştu. 

Bakmadan Geçme