888 yolcusuyla geldi

193 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip Astoria Grande isimli kuruvaziyer 888 yolcu ve 443 personeliyle Amasra Limanına yanaştı

Karadeniz bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri olan Bartın'ın Amasra ilçesi kuruvaziyer turizminin de önemli duraklarından biri haline dönüştü.

Amasra Limanı Yolcu İskelesi ve Yat Limanı inşaatının tamamlanması sonrasında 2021 yılında uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi deniz hudut kapısı ilan edilen Amasra Limanı kruvaziyer gemilerini ağırlamaya devam ediyor.

193 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip Astoria Grande isimli kuruvaziyer 888 yolcu ve 443 personeliyle sabah saatlerinde Amasra Limanına yanaştı.

Kuruvaziyer gemilerle ilçeye gelen turistler başta Amasra Kalesi, Cenavo Şatosu, Kemere Köprüsü, Fatih Camii, Direkli Kaya, Bedesten gibi birçok tarihi yapıyı yakından görme şansına sahip oluyor.

İlçeyi ziyaret eden turistler restoranlarda çeşitli balık menüleri ile birlikte Coğrafi işarete sahip Amasra salatasını da tadabiliyor.

Tarihi ve doğal güzelliklerin dışında Turistlerin Amasra'da en çok ilgisini çeken alanlardan biri de Çekiciler Çarşısı oluyor.

Ahşap el oyma sanatı ve Bartın'a özgü tel kırma sanatı gibi çeşitli tekniklerle oluşturulan birçok farklı hediyelik ürünün satışa sunulduğu noktalardan birisi olan Çekiciler Çarşısı Amasra'yı ziyaret eden turistlerin en çok vakit geçirdikleri noktalar arasında yer alıyor.

Mayıs ayında 4 sefer daha düzenlenecek

Astoria Grande’nin Mayıs ayında Amasra’ya 4 sefer daha gerçekleştirmesi planlanıyor. Gelecek sefer tarihleri ise 8 Mayıs, 15 Mayıs, 22 Mayıs ve 29 Mayıs olacak.
 

Bakmadan Geçme