4. Oğuz Atay Öykü Ödülü yarışması düzenlenecek

Kastamonu'da İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilen Oğuz Atay Öykü Ödülünün bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek.

Kastamonu’da İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilen Oğuz Atay Öykü Ödülünün bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek.

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından İnebolu doğumlu yazar Oğuz Atay, doğumunun 90. yıl dönümünde memleketinde anılacak. Anma töreni çerçevesinde öykü yarışması düzenlenecek. Şu ana kadar yarışmaya 120 kişinin başvuru yaptığı belirtildi.

İnebolu Kültür ve Sanat Dernek Hasan İlyasoğlu, “Edebiyatımızın ünlü yazarı İnebolu doğumlu Oğuz Atayı anmak amacıyla 3 yıldır düzenlenen öykü ödülüne yoğun katılım vardı. Bu yıl da başvurular 14 Şubat’ta başladı. Başvurular 30 Mayıs’ta sona erecek. Başvuruların sona ermesine uzun zaman olmasına rağmen şimdiden 120 yazar başvuru yaptı. Yoğun katılım bizi heyecanlandırıyor. Bir kere daha Oğuz Atayı saygıyla anıyor, seçici kurulumuza çok teşekkür ederiz. Ödüle başvurular 30 Mayısta sona erecek. Oğuz Atay’ın doğum tarihi olan 15 Ekim’de ödül töreni yapacağız” dedi

4. Oğuz Atay Öykü Ödülü yarışması düzenlenecek

Bakmadan Geçme