29 Ekim öncesi binlerce bayrak dağıtıldı

Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Bartın Belediyesi tarafından kent merkezinde vatandaşlara yaklaşık 10 bin adet Türk Bayrağı dağıtıldı. 

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Önder, Belediye Meclis Üyeleri Ufuk Kasap ve Tuncay Maden ile birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi şehir genelindeki esnaflara Türk Bayrağı dağıttı. 

Yapılan dağıtım faaliyetlerinin yanı sıra cadde ve sokaklar afişlerle süslenerek, Türk Bayrakları ile donatıldı. Yapılan bu çalışmalarda 10 bin adet ipe dizili Tür Bayrağı cadde ve sokaklara asılırken, toplam 9 bin 370 adet Türk Bayrağı da vatandaşlara ve esnaflara dağıtıldı.

Başkan Fırıncıoğlu’dan çağrı

Belediye Başkanı Fırıncıoğlu, dağıtım sırasında tüm vatandaşları ev ve iş yerlerini bayraklarla donatmaya davet etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Fırıncıoğlu, hayırlı alışverişler dileklerinde bulunarak, sohbet etti. Esnaf ve vatandaşlar anlamlı hediyeden dolayı Başkan Fırıncıoğlu’na teşekkür etti.

“Coşku içinde kutlayacağız”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünün tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da büyük bir coşkuyla kutlanacağını belirten Başkan Fırıncıoğlu, “100.yılında Cumhuriyet Bayramını coşkuyla karşılamak için hazırlıklara devam ediyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla cadde ve sokaklarımızı afişlerle süsleyerek, Türk Bayrakları ile donattık. Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımıza buluştuk, bayrak takdim ettik. Büyük bir mutluluk ve coşku içerisinde 100. yılımızı kutlayacağız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.
 

Bakmadan Geçme