HABERLER

ULUS SALGIN HASTALIK TEHDİDİ ALTINDA İDDİASI

ULUS SALGIN HASTALIK TEHDİDİ ALTINDA İDDİASI

CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan yaptığı açıklamada içilebilir özellikte olan Ulus çayına bırakılan kanalizasyon atıkları sebebiyle halk sağlığının tehdit altında olduğunu söyledi.

 

CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan Ulus Merkeze bağlı Mezgeller ve Samat Mahallelerinin Ulus çayına dökülen kanalizasyon nedeniyle salgın hastalık tehdidi altında olduğunu söyledi.

Salgın hastalık tehdidi ile karşı karşıya…

 

“Bartın’ın Ulus ilçesinin kanalizasyonu olduğu gibi ilçenin ortasından geçen Ulus çayına bırakılıyor. Altyapısı yenilendiği belirtilen Ulus ilçesinin kanalizasyonu, atık arıtma tesisi yapılmadığı için Ulus çayına bırakılıyor. 10 milyon harcanarak yapıldığı belirtilen şehir kanalizasyonuna entegre çalışması gereken atık su arıtma tesisi kanalizasyon altyapısı ile birlikte planlanmadığı için Ulus çayına boşaltılıyor. Çok ciddi sağlık ve çevre sorunlarına yol açan kirlilik, yaklaşan yaz aylarında ilçe halkını salgın hastalık tehdidi ile karşı karşıya bırakıyor.” dedi.

 

İshal ve kusma salgını vakaları yaşandı

 

Arslan açıklamasının devamında Ulus’ta ishal ve kusma gibi salgın vakaları yaşandığını söylerken, “Kanalizasyon çıkışı gözlerden uzak bir noktada içilebilir özellikte olan Ulus çayına bırakılırken ilçenin içme suları da yazın keson kuyularla yeraltı sularından sağlanıyor. Geçtiğimiz yaz ilçede ishal ve kusma salgını vakaları yaşandı. 2014 yılında başkan adayı olan Hasan Hüseyin Uzun, prestij projesi olarak sunduğu kanalizasyon çalışması çevre kirliliğinden öteye gidemedi.” ifadelerinde bulundu.
 

 

Halkın sağlığını tehdit eden bu görüntüler sonrasında Çevre ve il sağlık müdürlüğünün ne yapacağı merak konusu oldu.

  • 2019-03-11 14:52:24 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ: