HABERLER

SÖK TAK! SÖK TAK! İYİ DE, KİMİN PARASIYLA?

SÖK TAK! SÖK TAK!  İYİ DE, KİMİN PARASIYLA?

MHP Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Cemal Akın seçim sürecine girilir girilmez üzerlerinde kendi resminin ve proje tanıtımlarının yer aldığı bilboardları şehrin dört bir yanına monte ettirmişti.

 

Bunun üzerine CHP Bartın İl Başkanlığınca Merkez İlçe Seçim Kuruluna şikayette bulunulmuştu.

 

Şikayetle ilgili kamuoyuna duyurulan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde Bartın Merkez İlçe Seçim Kurulunun Bartın ilindeki tüm ilan ve reklâm yerlerini Bartın Belediyesinden talep edip, bu yerleri tüm siyasî partilere kura ile eşit şekilde dağıtması seçim kanununda belirtilmiştir.
 

Simdi Soruyoruz...
 

Bartın Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi Adayı olan Cemal Akın, belediye çalışmaları adı altında kendi fotoğrafı ve seçim vaatleri olarak sunduğu, gerçekleşmeyen yani olmayan projelerini, kafasına göre yaptırdığı çakma bilbordlarda sergilerken, kendisinin ve partisinin cebinden beş kuruş para çıkmazken, diğer partilerin Seçim Kurulunda çekilen kurada kendilerine çıkan yasal bilbordların parasını ilgili firmaya kuruşu kuruşuna ödemiş olması adaletli bir süreç sayılabilir mi?
 

Konu ile ilgili Merkez İlce Secim Kuruluna şikayette bulunmamıza ve haklı görülüp şikayetimizin kabulüne karar verilmesine rağmen şikayete konu bilbordların hala kaldırmamasını,önce partimize sonra Bartın Merkez İlçe Seçim Kurulu kararına saygısızlık olarak görmekteyiz." ifadelerine yer verilmişti.

 

Bu açıklamanın ardından belediye ekiplerince şehrin dört bir yanına asılan bilboardlar sökülmeye başlandı.

 

Her seçimde sök tak, sök tak mantığı ile hareket eden Bartın Belediyesi’nin bilboardların yapımı, takımı ve sökümüne ne kadar bütçe harcadığı da merak konusu.

 

2014 yerel seçimlerinde de aynı durum yaşanmış Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatlarıyla şehrin birçok noktasına monte edilen demir çerçeveli bilboardlar kısa sürede sökülmek zorunda kalınmış ve o dönemde de halkın parası aynı şekilde heba edilmişti.

 

  • 2019-03-07 20:47:22 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ: