Ttk Haberleri

Ttk Haberleri

Amasra'da üretime devam etmek istiyoruz

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesi’nde madenciyi bilgilendirdi.

Maden ocağında kömür tozu yangını çıktı çalışmalar durdu

Türkiye Taş Kömürleri Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne ait maden ocağında grizu kaynaklı patlama sonrası oluşan yangının söndürülmesi amacıyla inşa edilen barajların kaldırılması sırasında kömür tozu yangını çıkması sonucu çalışmalar yeniden durduruldu.

Tahlisiye ekipleri madene girdi

Türkiye Taş Kömürleri Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne ait maden ocağında grizu kaynaklı patlama sonucu 42 madencinin hayatını kaybettiği kaza sonrası ocak içinde oluşan yangının söndürülmesi için inşa edilen barajların kaldırılmasına başlandı.

Madendeki patlamada ağır yaralanmıştı

Bartın'daki maden kazası sonrası vücudunun yüzde 85'e yakını yanan 40 yaşındaki maden işçisi Erol Bulduk, yaklaşık 5 aylık zorlu tedavi sürecinin ardından taburcu oldu.

Kim bu madenciler

Türkiye ve dünya onları konuşuyor

Kömür için değil, ömür için kazdılar

Madenciler bu defa kömürle değil, çıkardıkları canlarla Türkiye'nin içini ısıttı

Hatay’da anne ve bebeği 102 saat sonra kurtarıldı

Hatay'ın Antakya ilçesinde meydana gelen deprem sonrası enkaz altında kalan anne ve bebeği 102 saat sonra TTK ekipleri tarafından kurtarıldı.

Amasralı madenciler mucizeye imza attı

Depremden 82 saat sonra genç çift sağ olarak enkazdan çıkarıldı

TTK Amasra ekibi Sidra'yı enkazdan çıkardı

TTK Amasra ekibi deprem bölgesinde 5 yaşında bir çocuğu enkazdan çıkardı

42 madenci şehit olmuştu

Amasra’daki maden kazasıyla ilgili ilk duruşma tarihi belli oldu

TTK Tahlisiye ekibi deprem bölgesine gidiyor

Tahlisiye ekipleri deprem bölgesine gidiyor..

Bankoğlu: Şüphelilerin göreve devam etmesi doğru değil

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu 3 bakana ayrı ayrı “Görevden alma var mı?” diye sordu. 

Madencilerin promosyon ücreti belli oldu

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasında yapılan ve gözlemci olarak katıldıkları toplantıda banka promosyon ücreti olarak 21 bin 300 TL’de anlaşmaya varıldığını, TTK işçisi ve memurlarına net 16 bin TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Bankaların teklifi kabul edilebilir değil

GMİS promosyon konusunda bankaların teklifinin kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

Bankoğlu: Suçu şehit madenciye yıkmaya çalışıyorlar

TTK’nın Amasra Faciası’na İlişkin Kanaat Raporunu Yorumlayan CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu: “Hala hiçbir şekilde hesap vermemiş olanlar, şimdi de suçu şehit madenciye yıkmaya çalışıyor”

Araştırma Komisyonu üyeleri şehit madenci yakınlarını ziyaret etti

Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen ve 42 maden işçisinin hayatını kaybettiği maden kazasıyla ilgili eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız başkanlığındaki Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu üyeleri, TKK Amasra Müessesesi Müdürlüğündeki incelemelerinin ardından şehit madenci yakınlarının ailelerini ziyaretlerde bulundu.

En yüksek 15 bin TL !

TTK ile bankalar arasında gerçekleşen ikinci promosyon ihalesi de hüsranla sonuçlandı. TTK çalışanlarına promosyon olarak 35 bin TL alt limit beklenirken en yüksek 15 bin TL teklif edildi.

TTK personel alımı yapacak

TTK nitelikli eleman alımı yapacak

Madencilerden promosyon tepkisi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu ve Amasra Müessese Müdürlüğü’nde çalışan maden işçileri, dün gerçekleşen promosyon ihalesinde bankaların verdiği tekliflere tepki gösterdi.

Şehit yakınları duygu dolu anlar yaşadı

Madenci Korosunun sahne aldığı anma gecesi duygusal anlara sahne oldu Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan maden işçilerinden oluşan Madenci Korosu, Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen anma gecesinde sahne aldı. Şehit madenci yakınlarının da katıldığı anma gecesinde duygu dolu anlar yaşandı.

Amasra'da Madenciler Günü buruk kutlandı

4 Aralık Dünya Madenciler Günü 42 maden işçisinin hayatını kaybettiği Amasra’da buruk kutlandı. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Tarafından ilçedeki madenci anıtına çelenk sunuldu. GMİS Amasra Şube Başkanı Ümit Çınar, “Biz şehitlerimizin geride bırakmış oldukları evlatlarımızın devamlı yanlarında olacağız. 42 tane kardeşimizin bu işin sorumlularını bulana kadar onların yanlarındayız.” Dedi.

Maden işçileri görevden alınan Müdür Yardımcısı için yürüdü

TTK Amasra Müessese Müdürlüğünde geçici olarak Üretimden Sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Cüneyt Yamudi’nin görevden alınması üzerine madenciler işletme kapısına yürüdü.

Milletvekili Bankoğlu HATTAT raporuna vurgu yaptı

CHP Bartın Milletvekili Bankoğlu’ndan Havza Madenciliği Vurgusu: “Kamu madenciliğini öldürmelerine izin vermeyeceğiz!”

Bu sözler Hattat'a

GMİS Genel Başkan Yardımcısı Mutlu: "Bizim bu faciayı yaşamamızın yegâne sebeplerinden biri Hattat Holding’dir çünkü bizi bir kenara sıkıştırdılar."

Şehit madencilerimiz Ayasofya-i Kebir Camii’nde anılacak

14 Ekim 2022 tarihinde TTK Amasra Müessese Müdürlüğüne meydana gelen kazada hayatlarını kaybeden 42 şehit madencimiz için 26 Kasım 2022 tarihinde  Ayasofya-i Kebir Camii’nde mevlid programı düzenlenecek.

GMİS yöneticileri TTK Amasra Müessesinde

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesi’nde çalışan maden işçilerini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. 

Şehit madenciye son veda

42. Maden şehidimiz toprağa verildi

Hastaneden acı haber

İstanbul'dan acı haber..

Müdür, Müdür Yardımcısı ve Mühendisler

Tutuklu sayısı yükseldi

Tutuklama kararı