Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Deprem bölgesinden DGS ücreti alınmayacak

Deprem bölgesinden başvuru yapan adaylardan sınav ücreti almayacak..

Depremin merkezi Kahramanmaraş’ta oy kullanma işlemi başladı

Depremin merkezi Kahramanmaraş'ta vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde oylarını kullanmaya başladı.

Yüzlerce depremzede, vatandaşlık görevi için memleketlerine oy kullanmaya gitti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kastamonu'ya gelen depremzedeler, 2. Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için otobüslerle memleketlerine gitti.

Depremzede öğrencilere oyun sandıkları dağıtıldı

DÜZCE (İHA) – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenerek Düzce'ye yerleşen ailelerin çocuklarına oyun sandığı dağıtıldı.

Depremzedelerin seçim yoğunluğu

6 Şubat depremlerinin en büyük yıkımı yaptığı Hatay'dan il dışına çıkan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı seçimi 2. tur oylaması için geldikleri otogarda yoğunluk oluşturdu.

Depremzede sporcular, şampiyonluk kürsüsüne çıktı

Kahramanmaraşlı merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de Fatma Çolak, Wako Kick Boks Dünya Kupası Yıldız Bayanlar ağır sıklette dünya şampiyonu, İlknur Buse Alaca ise 3. oldu.

Dolandırılan depremzede esnafın yüzü hayırseverlerle güldü

Kahramanmaraş'ta bir esnaf elektrikli motor almak isterken dolandırıldı. Sosyal medyada durumu paylaşan depremzede esnafa hayırseverler 70 bin liralık motor hediye etti.

Depremin vurduğu Malatya’da deprem konutları hızla yükseliyor

Malatya'da deprem sonrası temelleri atılan deprem konutlarının inşaatı hızla sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yıl sonuna kalmadan teslim edileceğini açıkladığı deprem konutları hızla yükseliyor.

Türk bayrağına ve depremzedeye çirkin saldırı

Eskişehir'de yaşayan depremzede Hüseyin Alıcı'nın evine yumurta atılıp, balkonuna astığı iki Türk bayrağından biri kimliği belirsiz kişilerce yırtıldı.

Asrın felaketinin doğadaki yara izleri tazeliğini koruyor

Kahramanmaraş'ta yüzyılın felaketi olarak nitelenen depremlerin doğada açtığı yaraların izleri tazeliğini koruyor.

Depremde her şeyini kaybeden girişimci, soyadına layık oldu

6 Şubat depremlerinde iki katlı yemek firması enkaza dönen genç girişimci Armağan Girişken, hafif hasarlı evlerinin deposunu yemekhaneye çevirdi ve üretime başladı. Yıkılan işletmesinden bir çatal dahi kurtaramayan Girişken, dostlarının yardımıyla bugün, öğünde 6 bin kişilik yemek çıkarıp hem firmalara hem de ihtiyacı olan depremzedelere ulaştırıyor.

Adana’da depremin en çok etkilediği mahallede 7 binaya yıkım kararı çıktı

Adana'da depremde 5 binanın yıkıldığı ve en çok hasarın oluştuğu Güzelyalı Mahallesinde ağır hasarlı 7 bina için yıkım kararı çıktı.

Dünyanın en büyük açık hava müzesi ziyaretçilerini bekliyor

Depremin en çok etkilediği İslahiye ilçesinde bulunan ve depremden zarar görmeyen Yesemek Açık Hava Müzesi ziyaretçilerini bekliyor.

Depremde bir bölümü çöken binayı gören bir daha bakıyor

Malatya'da 6 Şubat depremlerinde bir bölümü çöken 14 katlı binayı görenler bir daha bakıyor.

Depremzede üreticilere destek devam ediyor

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, 'Sebze Üretiminde Kendine Yeten Şehir' projesi çerçevesinde vatandaşlara ve üreticilere 206 bin sebze fidesi dağıtıldı.

Depremzede aileler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın etkinliğinde buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, 15 Mayıs Aile Haftası çerçevesinde depremzede aileler ile bir araya geldi. Duran, 'Sosyal medyadaki dengesiz paylaşımlar sizi hiç üzmesin, aksine daha da bilinçlendirsin' dedi.

Deprem bölgesine oy vermeye gittiler, dönüş yolunda takla attılar

Oy vermek için Hatay'a giden aile dönüş yolunda Sivas'ta trafik kazası yaptı. Kazada 1'i ağır 5 kişi yaralandı.

Deprem bölgesinde evleri soyan şüpheli yakalandı

Deprem bölgesi Hatay'ın İskenderun ilçesinde evlerden çok sayıda gümüş ve ziynet eşyalarıyla bilgisayarlar çaldığı tespit edilen şüpheli polis tarafından yakalandı. Yakalanan şahıstan çaldığı malzemeler de ele geçirildi.

Depremin merkez üssündeki mezarlıkta buruk Anneler Günü

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde ailelerini kaybeden vatandaşlar, mezarlıklara gelerek anneler günlerini kutladı.

Yer bilimci Prof. Dr. Bingöl:

ELAZIĞ (İHA) – Yer Bilimci Prof. Dr. Feyzi Bingöl, 'Bingöl'ün Yedisu bölgesinde uzun zamandır bir faaliyet yok yani deprem oluşmamış enerji birikimi yavaş yavaş oluyor. Burada orta büyüklüğün üzerinde yani 6,5 büyüklüğünde daha büyük 7'ye yakın bir deprem olabilir ama zamanını bilemiyoruz. Bu bölge böyle bir deprem oluşturmaya gebe bir bölgedir' dedi.

Deprem bölgesine konteyner yardımı

Deprem bölgesine yardımlar sürüyor..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: '11 ilimizin ihyası için alanındaki en iyi isimlerle çalışıyoruz, her ilimiz bir mimara emanet'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde yeniden inşa edilen konutların proje videolarını paylaşarak, '11 ilimizin ihyası için alanındaki en iyi isimlerle çalışıyoruz. Her ilimiz bir mimara emanet. Şehirlerimizi baştan aşağı yeniden çiziyor, tasarlıyorlar. Sadece konut değil; meydanları, okulları, bahçeleri, parkları, camileri, spor alanlarıyla yepyeni yaşam alanları kuruyoruz.' dedi.

Osmaniye’de deprem konutlarının yapımı devam ediyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Osmaniye'de binaları yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşlar için planlanan kalıcı konutların yapımı devam ediyor.

Hatay’da, Defne ve Antakya Devlet Hastanesi’nde sona gelindi

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin en büyük yıkımı yaptığı Hatay'da, yapımına başlanan 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi'nin inşaatı devam ediyor.

Depremzede dedeyi 410 bin TL dolandırdılar: Adına kredi bile çekmişler

Osmaniye'de yaşayan 73 yaşındaki depremzede Mustafa Can, telefon dolandırıcıları tarafından hem birikmiş parası hem de adına kredi çekilerek 410 bin TL'si dolandırıldı.

Malatya’da ağır hasarlı binaların yıkımı devam ediyor

6 Şubat depremlerinde Malatya'da ağır hasar alan binaların yıkımı aralıksız devam ediyor.

Depremzedeler için ücretsiz ulaşım 3 ay daha uzatıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara yönelik düzenlediği ücretsiz ulaşım kolaylığını 3 ay daha uzattı. Vatandaşlar otobüs kartlarını yenileyerek kullanabilecekler.

Hafızlar, depremde hayatını kaybeden ve görev alanlar için hatim indirip dua etti

Kahramanmaraş'ta Kur'an kursu öğrencileri, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar başta olmak üzere sahada canla başla çalışanlar için hatim indirip dua etti.

UMKE gönüllüleri deprem bölgesinde unutamadıkları anları İHA’ya anlattı

Sağlık ordusunun gönüllü erleri Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), depremzedelerin yaralarını sarmak için gittikleri afet bölgesinde yaşadıkları hafızalardan silinmeyecek olaylara tanıklık etti.