Bartın Üniversitesi Haberleri

Bartın Üniversitesi Haberleri

Üniversitelerde yüz yüze eğitim başlıyor

3 Nisan itibarıyla isteyen öğrenciler yüz yüze eğitime katılabilecek

BARÜ’lü öğrenciler 4 yılda 535 TÜBİTAK projesi üretti

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencilerinin TÜBİTAK 2209-A kapsamında hazırladığı 69 projenin daha kabul edilmesiyle 4 yılda desteklenen proje sayısı 535’e yükseldi. 

BARÜ Çocuk Üniversitesi kapılarını depremzedelere açtı

Bartın Üniversitesinden (BARÜ) gönüllü akademisyenlerin farklı alanlarda özel planlanmış programlara yer verdiği “Çocuk Üniversitesi” kapılarını depremzedelere açtı.

Avrupa Şampiyonu oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi mezunu milli sporcu Zeynep Yetgil, U23 Avrupa Güreş Şampiyonası kadınlar 53 kiloda Avrupa Şampiyonu oldu.

Zafer hoca hayatını kaybetti

Bartın Üniversitesi'nin sevilen ismi Zafer Kaya kalbine yenik düştü.

BARÜ’ de akredite olan program sayısı 12 oldu

4 fakültede 12 program akredite oldu..

Buluşları askeri alanda da kullanılabilecek

BARÜ’nün yeni buluşu: İHA’lar için Otomatik Batarya Değiştirme Sistemi Bartın Üniversitesinde (BARÜ) insansız hava araçlarının (İHA) bataryalarının taşınabilir yer istasyonları üzerinde otomatik olarak değiştirilebilmesine olanak sağlayan sistem geliştirildi.   

Bor kullanılarak sunta ürünlerin yanma direnci artırılacak

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) TÜBİTAK tarafından desteklenen projesiyle ahşap kompozitlerden yonga levhaların (sunta) yanmaya karşı dayanıklılığını artırmak amacıyla borik asit kullanımının optimizasyonu araştırılacak.

BARÜ’lü sporcular 9 madalyayla damga vurdu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli sporcular Sadık Dirim Gençler ve U23 Türkiye Halter Şampiyonasında 5 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya aldı.

BARÜ’lü milli güreşçi ülkemizi temsil edecek

BARÜ’lü milli güreşçi, ülkemizi Dünya ve Avrupa şampiyonalarında temsil edecek

BARÜ’lü Milli Sporcu Türkiye şampiyonu oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Emre Kural, Reşit Karabacak 23 Yaş Altı Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında altın madalya kazandı.

Ayılar kış uykusuna geçemedi

Kış uykusuna geçemeyen boz ayıların tabiatta dolaşmaya devam etmeleri fotokapanlara yansıdı. Orman köylüleri başta olmak üzere orman işçileri ve mantar toplamaya giden vatandaşların dikkatli olması gerektiği kaydedildi.

BARÜ’nün projesi Türkiye’de ilk olacak 

BARÜ’nün mera ekosisteminde sürdürülebilirliği hedeflediği projesi Türkiye’de ilk olacak

Bartın TSO, BARÜ’lü öğrencilere destek veriyor

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) elektrikli otomobil, roket ve insansız hava aracı üreten öğrencilerine Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) tarafından destek veriliyor.

Rektör Uzun’un Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hicran Karataş’a Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen törende “TÜBA-TESEP Bilimsel Telif Eserleri Ödülü” verildi.

BARÜ’ye verimlilik alanında gururlandıran ödül

Bartın Üniversitesi (BARÜ), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında 593 proje başvurusu arasından yapılan değerlendirmeyle Kamu Kategorisinde ikincilik ödülü almaya hak kazandı.  

BARÜ mezunuydu, şehit oldu

Pençe-Kilit Operasyonunda yaralanan Bartın Üniversitesi mezunlarından Piyade Komando Üsteğmen Tunahan Yavuz, tedavi gördüğü GATA'da şehit oldu.

BARÜ’de İnsan Hakları konuşuldu

BARÜ’de “İnsan Hakları Paneli” düzenlendi

BARÜ, en yeşil kampüsler arasında

Bartın Üniversitesi (BARÜ), yükseköğretim kurumlarını çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren Green Metric (Yeşil Ölçüm) sıralamasında Türkiye’nin en iyi 9’uncu, Dünya’nın ise 159’uncu yeşil kampüsü oldu.

BARÜ’de başarılı girişimcilik hikâyeleri anlatıldı

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) gerçekleştirilen panelde KOSGEB desteği alarak başarıya ulaşmış girişimcilerin ilham veren başarı öyküleri dinlendi.

Üniversite öğrencisi Müslümanlığı seçti

Bartın Üniversitesinde Yönetim ve Bilişim Sistemleri bölümü öğrencilerinden Kazakistanlı Daurenbek Tuleutay Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. 

Desteklenen 5 kişiden 1'i olacak

BARÜ’den Arş. Gör. Ayşe Hale Alkan, AİV tarafından desteklenen 5 kişiden biri oldu

5 proje kabul edildi

Türkiye’nin en fazla öğrenci projesi üreten yükseköğretim kurumlarından biri olan Bartın Üniversitesinde (BARÜ) TÜBİTAK 2209-B programı kapsamında 5 proje kabul edildi.

BARÜ’den büyük başarı

URAP Dünya Sıralaması açıklandı: BARÜ, 147 basamak birden yükseldi

Üniversite öğrencilerine  tarım eğitimi verildi

Bartın Üniversitesi öğrencilerine budama ve aşılama öğretildi..

BARÜ ilk 5’te

Türkiye’nin en fazla öğrenci projesi üreten yükseköğretim kurumlarından biri olan Bartın Üniversitesi (BARÜ), TÜBİTAK 2209-A kapsamında kabul edilen 164 projesiyle Türkiye 5’incisi oldu. 

BARÜ’ye bir ödül daha

BARÜ’de Doç. Dr. Hicran Karataş TÜBA-TESEP ödülü aldı

Açık Deniz Teknolojileri Merkezi açıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “YÖK ve TPAO iş birliğinde Türkiye’nin enerji bağımsızlığı mücadelesinde önemli bir adım daha atıldı” dedi.