Bartın Üniversitesi Haberleri

Bartın Üniversitesi Haberleri

BARÜ 9. Kariyer ve İstihdam Günleri başladı

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) Bartın Çalışma ve İş Kurumu iş birliğinde düzenlediği “9. Kariyer ve İstihdam Günleri” yoğun bir katımla başladı.

Bartın Üniversitesi 15 yaşında

Bartın Üniversitesi 15'inci yaşına girdi..

Rektör Uzun, 19 Mayıs'ı kutladı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun'un 19 Mayıs mesajı..

BARÜ’deki “Çocuk” temalı resim sergisi büyük ilgi gördü

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Bartın Belediyesi Resim Atölyesi iş birliğinde düzenlenen “Çocuk” temalı yağlı boya resim sergisi büyük ilgi gördü.

Rektör Uzun, BARÜ kazanımlarını el birliğiyle geleceğe taşıyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, sürekli iyileştirme anlayışıyla yapılançalışmalarla geride bırakılan 6 yılda akademik ve idari insan kaynağı sayısının alınan başarılarla orantılı olarak arttığını söyledi.

BARÜ mezunu Mehmet Cemil Aktaş’dan gururlandıran başarı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) mezunu Mehmet Cemil Aktaş, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen “14. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri” kapsamında 3 ödül alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. 

Bartın Üniversitesi’nden GMİS’ e ziyaret

Maden işçileri ve maden ocaklarının çalışma sistemleri hakkında bilgiler verildi..

BARÜ, ilk 5’te yerini aldı

BARÜ “Finans” ve “Perakende ve E-ticaret” alanlarında Türkiye’de ilk 5’te yer almayı başardı

BARÜ, şampiyonaya ev sahipliği yapıyor

BARÜ gururlandırmaya devam ediyor..

MEB Bakan Yardımcısı Yılmaz, Rektör Uzun’u ziyaret etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret ederek bölgesel kalkınma odaklı çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

BARÜ’de yanan meşale ülkemizin gururu oldu

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) 2019 yılında düzenlediği 3. Ar-Ge Proje Pazarında birinci olan ve dünyaya ihraç edilmeye başlanan hidrojen tabanlı proje TEKNOFEST 2023’te de 300 bin liralık hibe desteğiyle başarısını taçlandırdı.

BARÜ’de uluslararası toplantı

BARÜ, “Dijital Restorasyon” konusundaki uluslararası toplantıya ev sahipliği yaptı

BARÜ’lüler TEKNOFEST’te en iyiler arasına girdiler

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencilerinin ihtisaslaşma alanına yönelik hidrojen üretiminde yeni ve çevreci bir yöntemle yüksek enerji elde ettikleri projeleri TEKNOFEST 2023’te ikincilik ödülü aldı.

BARÜ, Wushu Kung Fu’da zirvede

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencileri katıldıkları ÜNİLİG Türkiye Wushu Şampiyonasında 3 altın madalya alarak takım halinde birincilik kupasını kazandı.

BARÜ 6. Ar-Ge Proje Pazarı TEKNOFEST 2023’te tanıtıldı

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) bu yıl altıncısını gerçekleştireceği Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023’te tanıtıldı. 

BARÜ 6 takımla TEKNOFEST'te

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencileri TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarında 6 takımla yerini aldı.

BARÜ’lü öğrencilerden ‘Kızılelma’ yolunda gururlandıran başarı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencilerinin yerli imkânlarla kampüsteki atölyelerinde ürettikleri sabit kanat İnsansız Hava Aracı (İHA) TEKNOFEST 2023’de gururlandırdı. 

Akbudak, Avrupa şampiyonu oldu

BARÜ mezunu milli güreşçi Burhan Akbudak, Avrupa şampiyonu oldu Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi mezunu Burhan Akbudak, Avrupa Güreş Şampiyonası 82 kiloda altın madalya aldı. 

BARÜ güreşçiler Türkiye'nin gururu oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrenci ve mezunları Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyayı ülkemize getirdi.

Depremden etkilenen çocuklar eğlenerek öğrenecek

Bartın Üniversitesi (BARÜ) depremlerden etkilenen çocuklara destek olmak ve öz bakım alışkanlıkları kazandırmak için oyun temelli hazırladığı TÜBİTAK projesi hayata geçiriyor.

BARÜ’lü milli halterci Kaan Kahriman, Avrupa üçüncüsü oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli halterci Kaan Kahriman Ermenistan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonasında koparmada gümüş toplamda ise bronz madalya kazandı. 

BARÜ’den stratejik iş birliğini öngören uluslararası protokol 

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ve Pakistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında akademik iş birliğiyle birlikte uluslararası hareketlilikleri içeren protokol imzalandı.

Depremzede çocuklar BARÜ’deki “Okuma Bayramı”nda buluştu

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) depremden etkilenen çocuklar için düzenlediği “Okuma Bayramı” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

BARÜ, gençleri afet ve acil durumlara müdahale için hazırlayacak

BARÜ, gençleri afet ve acil durumlara müdahale için hazırlayacak Bartın Üniversitesinin (BARÜ) TÜBİTAK tarafından desteklenen projesiyle 18-24 yaş arası gençlere afet ve acil durumlarda hayat kurtaran ilk yardım eğitimleri verilecek.

BARÜ, otizmli çocuklar ve aileleriyle dayanışma içinde olacak

BARÜ, otizmli çocuklar ve aileleriyle dayanışma içinde olacak Bartın Üniversitesinin (BARÜ) Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ESC30 Dayanışma Projesi ile otizm spektrum bozukluğu bulunan çocuklar ve ebeveynleriyle çeşitli uygulamalar yapılacak.

BARÜ, gençleri afet ve acil durumlara müdahale için hazırlayacak

18-24 yaş arası gençlere afet ve acil durumlarda hayat kurtaran ilk yardım eğitimleri verilecek..

BARÜ’de kalite yolculuğu devam ediyor

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) mezun veren tüm programlarının akredite olduğu Eğitim Fakültesinde İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği programlarının akredite süresi 2025 yılına kadar uzatıldı. 

Ülkelerinden 9 bin kilometre uzakta depremzedeler için yardım topladılar

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) Endonezyalı öğrencileri kendi kültürlerine ait ürünleri kent merkezinde kurulan “Galla Pazarı”nda satarak gelirini depremzedelere bağışladı.

BARÜ, grekoromen stilde takım halinde Türkiye ikincisi oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ), Ankara’da gerçekleştirilen Ünilig Güreş Şampiyonası grekoromen stilde takım halinde Türkiye ikinciliğine ulaştı.  

BARÜ, yeni renklerine bürünüyor

Green Metric (Yeşil Ölçüm) sıralamasında dünyanın en yeşil üniversiteleri arasında yer alan Bartın Üniversitesinde (BARÜ) boyları 6 metreyi bulan yeni ağaçlar dikiliyor.